shift

تغییر مسیر HTTP به HTTPS با استفاده از htaccess

تغییر مسیر HTTP به HTTPS با استفاده از htaccess

عاطفه
دسته: ابزارها  تگ ها: redirect with htaccess , http to https , ریدایرکت با استفاده از فایل .htaccess

 

با استفاده از فایل htaccess. در وب سرور آپاچی خود، وب‌سایت خود را از http://www.example.com به https://www.example.com تغییر مسیر دهید. گردآوری اطلاعات محرمانه و مالی از یک شخص از طریق SSL روی HTTP بسیار مهم است. ازاین‌رو باید مطمئن شد که تبادلات، ایمن هستند. نمی‌توان هر بار از کاربر خواست تا در مقابل URL وب‌سایت شما، HTTPS را مشخص کند. پس باید کاری کنید که هر زمان او از سایت شما بازدید می‌کند، به‌طور خودکار به نسخه HTTPS وب‌سایت منتقل شود.


تغییر مسیر HTTP به HTTPS با استفاده از htaccess

قبل از رفتن سر اصل قضیه، مطمئن شوید که SSL را به‌درستی در سرور خود با گواهی‌های لازم پیکربندی کرده‌اید. https://www.example.com را تایپ کنید و ببینید که آیا وب‌سایت شما بارگذاری می‌شود یا خیر. سپس اطمینان حاصل کنید که وب سرور آپاچی شما از حالت بازنویسی پشتیبانی می‌کند. حالا یک فایل به نام htaccess. در داخل روت ایجاد کنید (فولدر www یا htdocs یا public_html) و اگر از قبل این فایل رادارید پس فقط آن را ویرایش کنید. خطوط زیر را در فایل htaccess. اضافه کنید. به‌جای example.com، نام دامنه خود را جایگزین کنید.

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://www.example.com/$1 [R=301,L]

اتفاقی که در اینجا می‌افتد این است که موتور بازنویسی بررسی می‌کند که در کدام پورت، بازدیدکننده درخواست کرده است، اگر در پورت 80 باشد (پورت پیش‌فرض برای سرورهای وب)، به https://www.example.com تغییر مسیر می‌دهد. $1 در انتهای URL، برای تغییر مسیر ویلد کارد است به‌عبارت‌دیگر تمام فایل‌ها و فولدرهای example.com، به صفحه HTTPS تغییر مسیر خواهند داد. 301، کد پاسخ سرور است که می‌گوید صفحه به‌طور دائم به‌جای دیگری منتقل‌شده است.
نکته: مطمئن شوید URL را به همان صورت که توسط مجوز گواهی تعیین‌شده، وارد کرده‌اید. اگر گواهی SSL برای example.com خریداری کرده‌اید، نمی‌توانید از آن برای www.example.com استفاده کنید یا برعکس. اگر این کار را انجام دهید، مرورگر وب، خطا را نشان خواهد داد.

حسین
۱۳۹۶-۱۱-۰۱

سلام سایت من تو صفحه اصلی از http به https ریدایرکت میشه اما توی برگه ای که اسمشو register گذاشتم وقتی میره اون صفحه ریدایرکت نمیکنه

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو