shift

چرا باید CSS در ابتدا صدا زده شود؟

چرا باید CSS در ابتدا صدا زده شود؟

عاطفه
دسته: طراحی وبسایت  تگ ها: ِCSS در Html باید در ابتدا صدا زده شود , call css first

 

CSS باید به‌وسیله مرورگر قبل از اینکه کاربر بتواند چیز دیگری در صفحه اسکرینش ببیند فراخوانی شود. 


فراخوانی CSS قبل از جاوا اسکریپت یا چیز دیگری

یک موضوع اساسی که فراخوانی CSS را به تأخیر می‌اندازد، این است که صفحه وب منابع دیگر را قبل از فراخوانی CSS صدا می‌زند. این موضوع اشاره دارد به اینکه منابع باید به نظم در HTML قرار بگیرند و به همان ترتیب صدا زده شوند. اجازه بدهید از یک صفحه وب که شامل یک تصویر، یک CSS و یک جاوا اسکریپت است برای نشان دادن این موضوع استفاده کنیم. 

 در تصویر بالا عکس بعد از CSS فراخوانی می‌شود پس CSS در جایگاهی بالاتر از تصویر قرار می‌گیرد. سپس فایل عکس فراخوانی می‌شود و در آخر جاوا اسکریپت.
درواقع صفحات شما احتمالاً چندین چیز را صدا می‌زنند حتی ده‌ها منابع خارجی. اطمینان از اینکه فایل CSS در ابتدا آورده شده است کمک می‌کند به مرورگر که آن را اولین بار بگیرد و صدا بزند (اجازه ندهیم که جاوا اسکریپت در ابتدا فعالیت کند چراکه با تأخیری که در اجرا دارد درگرفتن CSS توسط مرورگر نیز تأخیر ایجاد می‌کند).

 

فراخوانی شبکه

یک مثال ساده، اجازه بدهید که در هر فراخوانی شبکه فقط یک فایل را در یک ثانیه بگیرد.

  • اگر ما می‌خواهیم فایل CSS اولین بار صدا زده شود، مرورگر باید CSS را در ثانیه اول بگیرد.
  • اگر ما می‌خواهیم جاوا اسکریپت اولین بار فراخوانی شود، باید مرورگر CSS را در دومین ثانیه بگیرد (1 ثانیه برای بازیابی جاوا اسکریپت + 1 ثانیه برای بازیابی CSS).
  • اگر ما می‌خواهیم که جاوا اسکریپت و تصویر قبل از CSS فراخوانی شوند، مرورگر باید CSS را در سومین ثانیه بگیرد.


این مسئله وجود دارد، درزمانی که اولین بار CSS را فراخوانی می‌کند، مرورگر نمی‌تواند چیز دیگری را نمایش دهد. مثالی که ما در صفحه وب خود آوردیم، به‌سادگی با تغییر ترتیب منابع در اولین، دومین، سومین ثانیه بارگذاری می‌شوند.
هر چیزی که صفحه شما بارگذاری می‌کند یک‌زمانی را می‌گیرد. وقتی مرورگر اولین بار CSS را می‌گیرد هر چیزی که قبل از آن بارگذاری می‌شود را حذف کنیم. این‌یک موضوع ساده در تغییر سفارش در منابعی که HTML شما صدا می‌زند، است. حتی اگر مرورگرها روشی را که بتواند این مشکل اساسی را حل کند داشته باشند. بهترین عمل این است که اولین بار CSS فراخوانی شود.


تأخیر فعالیت جاوا اسکریپت

اگر یک مرورگر یک فایل جاوا اسکریپت را قبل از CSS دانلود می‌کند. این برای زمان شبکه بد است و می‌تواند بدتر نیز باشد. تصور کنید که ما فایل جاوا اسکریپت را قبل از فایل CSS فراخوانی می‌کنیم و جاوا اسکریپت درواقع می‌گوید که "برای یک ثانیه منتظر بمانید" یا فایل جاوا اسکریپت فایل‌های دیگر را فراخوانی می کندو این فعالیت جاوا اسکریپت فقط تأخیر بیشتر را برای مرورگر درگرفتن CSS که برای نمایش صفحات به آن نیاز دارد ایجاد می‌کند. بنا به این دلیل شما باید همیشه محل فراخوانی CSS را قبل از هر چیز دیگری قرار دهید.
 

موفق باشید.

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو