shift

چگونه حجم صفحات وب سایت خود را کاهش دهیم

چگونه حجم صفحات وب سایت خود را کاهش دهیم

عاطفه
دسته: طراحی وبسایت  تگ ها: بهینه سازی سایت , کاهش حجم سایت , بهینه سازی عکس , minify کردن

 

هرچه سایز فایل صفحات کمتر باشد صفحات وب‌سایت شما برای کاربران سریع‌تر لود می‌شود. بسیاری از مردم به این‌که لود شدن یک صفحه چقدر طول می‌کشد توجه می‌کنند اگر این زمان بیشتر از 2 ثانیه طول بکشد آن‌ها صفحه را رها می‌کنند و برای هر دوثانیه‌ای که به این تأخیر اضافه می‌شود 5.8% نرخ رها کردن سایت شما افزایش می‌یابد. گوگل نیز تاثیرسرعت بالای سایت را در نتایج جستجو ذکر کرده و سایتی که سرعت بالایی داشته باشد کاربران راضی‌تری دارد. گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که بیشتر جستجوها از طریق موبایل انجام می‌شود و سرعت‌پایین بارگذاری داده‌ها باعث می‌شود که صفحه دیرتر و سخت‌تر باز شود. این به این معنی است که برای حفظ رتبه وب‌سایت مربوط به کسب‌وکار خود باید سایت خود را برای تمام دستگاه‌ها بهینه کنید و بروی سرعت تحویل و لود شدن صفحه تمرکز کنید.


حجم صفحه چیست؟

حجم صفحه که وزن صفحه نیز نامیده می‌شود به معنای اندازه کلی یک صفحه وب است. اندازه صفحه شامل همه فایل‌هایی است که در ساخت صفحه وب استفاده می‌شود مانند HTML، عکس‌ها، اسکریپت‌ها و...


5 نکته برای کاهش حجم صفحات

تغییر اندازه و فشرده کردن عکس‌ها

   زمانی که یک عکس وارد صفحه می‌شود بیشترین فضا را می‌گیرد. باید در نظر داشته باشید که عکسی را آپلود می‌کنید نباید ابعاد تصویر بزرگ‌تر از اندازه محتوی باشد و مثلاً اگر یک عرض 500 پیکسل برای عکس در نظر گرفتید دلیلی ندارد که عکس با عرض 1000 پیکسل را آپلود کنید.
   از طرف دیگر فشرده‌سازی اندازه عکس را کم می‌کند درحالی‌که کیفیت عکس را حفظ می‌کند. اگرچه راحت‌ترین روش برای کم کردن اندازه سایت این است که از Element های غیرضروری و اضافی استفاده نکنیم.
   برای فشرده‌سازی می‌توانید از سایت‌های زیر استفاده کنید.

 

 استفاده از CSS

تاکنون می‌دانیم که داشتن عکس‌های زیاد به‌خصوص آن‌هایی که بزرگ هستند باعث افزایش حجم صفحات می‌شوند و سرعت لود صفحه را زیاد می‌کنند. به این دلیل که هر تصویر یک درخواست را به سرور می‌فرستد.
با استفاده از CSS Sprites، عکس‌های مختلف در کنار هم قرار دارند و با CSS جدا می‌شوند و استفاده می‌شوند و به‌این‌ترتیب تعداد درخواست به سیستم را کاهش می‌دهیم.
مثال اول شامل فایل‌های تصویری جداگانه برای هریک از آیکون‌های مرورگر است که حجم آن 70.7 کیلوبایت می‌باشد. در مثال دوم یک تصویر با استفاده از CSS برای نمایش بخش‌هایی از آن تصویر و برای نشان دادن اطلاعات دقیق عکس با استفاده از CSS آورده شده که حجم آن نصف حجم مثال اول است.

Minify کردن منابع

کوچک‌سازی اشاره به روند از بین بردن داده‌های غیرضروری بدون تأثیر بر کارکرد آن دارد. به‌عنوان‌مثال، حذف کامنت و قالب‌بندی، حذف کد استفاده‌نشده، استفاده از نام متغیر و تابع کوتاه‌تر و غیره،
یک نسخه بهینه‌سازی شده از کد HTML را با استفاده از ابزار

تولید کنید.
برای تولید CSS های بهینه‌شده از​

استفاده کنید.
برای تولید جاوااسکرسپت های بهینه‌شده از

استفاده کنید.

 

حذف فونت‌های غیرضروری

فونت‌های سفارشی که وجودشان لازم و ضروری نیست را حذف کنید. چون فضای زیادی را اشغال می‌کنند. اگر یک طراح از این فونت‌ها استفاده کند ولی کاربران فونت را روی سیستم‌عامل خود نداشته باشند باید این فونت‌ها را دانلود کنند.


استفاده از (Content Delivery Network  (CDN  

همان شبکه تولید محتواست که به سیستم‌های متصل‌به‌هم از سرورهای کش که از معیارهای جغرافیایی به‌عنوان ملاک و ضوابط برای ارسال محتوا هر صفحه استفاده می‌کند گفته می‌شود.
CDN هدفش حل این مشکل است که با ذخیره‌سازی Element های سایت شما در مکان‌های مختلف در سراسر دنیا این اطمینان به هرکسی داده می‌شود که به‌سرعت نسبتاً خوبی برای همه صفحه لود می‌شود.
نکته: این در حالی است که این روش کاهشی در حجم ایجاد نمی‌کند فقط سرعت را بهبود می‌بخشد.

قبل از اینکه این نکات را به کار ببرید بهتر است که ببینید کدام برای کار شما بهتر است اگر می‌خواهید اندازه و سرعت وب‌سایت خود را تست کنید از طریق سایت WebSiteOptimization.com بررسی کنید.

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو