shift

چند نکته در SEO سایت شما

چند نکته در SEO سایت شما

یونس
دسته: سئو  تگ ها: نکات سئو , نکات seo , ایندکس شدن صفحات وب , شبکه های اجتماعی در seo

 

نکته اول: فعالیت در شبکه های مجازی (اجتماعی)

شبکه های مجازی (اجتماعی)  هر روز به تنوع آنها افزوده شده و مخاطبین بسیاری را برای خود جذب کرده است . در قدیم شبکه های اجتماعی زیادی مانند فیسبوک و در حال حاضرتلگرام، لاین و اینستاگرام که هر روز بر تعداد کاربران آنها در حال افزایش است. دکمه های اشتراک گذاری  در شبک های اجتماعی بهترین و سریعترین راه برای رسیدن به اشتراک گذاری خدمات ومحصولات شما در فضای مجازی است.

باید برای حضور در شبکه های اجتماعی استراتژی داشت و براساس نوع فعالیت شما و زمینه کاری شما در این شبکه ها حضور داشت حتما الزامی وجود ندارد که در تمام شبکه ها حضور داشته باشید سعی کنید در شبکه هایی که به نوع و زمینه کاری شما مرتبط هست حضوری با استراتژیک داشته باشید.

حتما از وجود دکمه های شبکه های اجتماعی در وبسایت خود اطمینان حاصل کنید.

سعی کنید صفحات اجتماعی شما در دسترس باشد

شبکه های اجتماعی درستی را هدف قرار دهید.

بجای ایجاد ده ها شبکه اجتماعی تنها تعدادی که میتونید مدیریت کنید را راه اندازی کنید.

نکته دوم: استفاده از محتوا گرافیکی مانند تصاویر و ویدئوها

استفاده از تصاویر و فایل های ویدئویی میتوتنید در جذب مخاطبین به شما کمک کند هر فایل ویدیویی بیانگر تعداد زیادی از کلمات و مفاهیم است. موتور های جستجو نیز برای این موارد امتیازاتی نیز در نظر میگیرند.

آیا در فضاهای مناسب از تصویر، ویدئو و یا فایل های صوتی برای ارائه محتوا استفاده کرده اید؟

این فاکتور در تجربه کاربری بسیار اهمیت دارد؛ زیرا بکارگیری عکس و ویدئو باعث تعامل بیشتر کاربر با سایت می شود.همیشه به این نکته توجه داشته باشید که تولید محتوا های بلند دلیل موفقیت شما در سئو نخواهد بود بهتر در استفاده از این ابزار حتما دقت لازم را به عمل آورید.

نکته سوم: ایندکس شدن صفحات توسط گوگل

ایندکس شدن مطالب و صفحات شما در گوگل توسط خزنده های موتورهای جستجو گزینه اول شما در ورود به نتایج است.

ابزار وبمستر گوگل که با نامGoogle Search Console شناخته میشود، این امکان را فراهم کرده است که شما از وضعیت ایندکس صفحات خود مطلع شوید، علاوه بر نمایش نمودار از تعداد صفحات ایندکس شده بر اساس تاریخ، دقیقا مشخص میکند که چه تعداد از آدرس های موجود در نقشه سایت شما توسط ربات های گوگل ایندکس شده اند.

سرعت ایندکس صفحات بستگی به عوامل متعددی مانند اعتبار سایت، فاصله زمانی میان ارسال مطالب در سایت، تعداد و کیفیت بک لینک ها و … دارند. اگر اغلب یا همه صفحات سایت شما شناسایی نشده است باید مواردی را بررسی کرد و دلایل آن را پیدار کرد.

آیا موتورهای جستجو توان بررسی همه ی صفحات سایت شما را دارند؟

اگر اغلب یا همه صفحات سایت شما ایندکس نشده اند می توان تشخیص داد که مشکلی بر روی ساختار لینک های داخلی شما وجو دارد. تعداد صفحات ایندکس شده را به وسیله ی وبسایت WooRank Website Review و یا گوگل وب مستر میتوانید بررسی نمایید.اگر همه ی صفحات سایت شما ایندکس شده اند و نرخ بررسی صفحات سایت شما افزایش پیدا کرده است به این معنا است که سایت از محتوای خوبی برخوردار بوده و امید به پیشرفت آن در نتایج گوگل زیاد است.

نکته چهارم:  نسبت متن به کد در وبسایت

ایجاد محتوایی با ساختار درست یکی از قدمهایی است که رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش می دهد.نسبتی که برای متن و کدها در نظر گرفته می شود اعدادی بین 30 تا 70 می باشد. میزان محتوای بکار رفته در هر صفحه بر ارزش و اعتبار آن از نظر گوگل تاثیر گذار خواهد بود. همه ما بخوبی میدانیم که صفحاتی با محتوای کم (معمولا کم تر از 300 کلمه) مورد توجه گوگل نبوده و شانس کمی برای کسب جایگاه در نتایج خواهند داشت. ولی در کنار این فاکتور نکته دیگری نیز باید مورد توجه شما باشد که آن نسبت متن به کد HTML در صفحات است.

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو