shift

استفاده نکردن از کد نوفالو (nofollow)

استفاده نکردن از کد نوفالو (nofollow)

یونس
دسته: سئو  تگ ها: کد نوفالو چیست , لینک سازی برای سایت چگونه است , دلایل استفاده ار کد نوفالو چیست , چگونه بفهمیم لینک nofollow است , nofollow چیست

 

کد نوفالو چیست؟

نوفالو کدهایی در سایت هستند که به لینک‌ها داده‌شده و به موتورهای جستجو این خبر را می‌دهند که نباید دنبال این لینک در سایت بروند اما این بدان معنی نیست که موتورهای جستجو آن‌ها را نمایه نکنند اما این لینک‌ها در محاسبه رنگ سایت شما هیچ تأثیری نداشته و در سایت‌هایی دیگر نیز که لینک دریافت کرده‌اند بی‌تأثیر بوده است.

<a href="www.shift.ir" rel=”nofollow”>متن نمونه</a>

کد نوفالو اصلاً چی هست به چه دردی میخوره، چه اعتباری از یک صفحه رو نزد موتورهای جستجو به خودش اختصاص میده بهتر همه این‌ها رو با یک مثال ساده بیان کنم شما یک صفحه دارید از این صفحه به 5 تا از صفحات وب‌سایت خودتون لینک دادید و 5 صفحه هم به سایت‌هایی خارج از سایت خودتون لینک دادید درمجموع همه این‌ها شما 10 لینک خروجی دارید از این صفحه. وقتی سایتی به صفحه شما لینک بدهد با اون لینک ورودی گفته می‌شود. حال فرض را به این می‌گیریم که 15 لینک به این صفحه وارد شده است و درمجموع 25 لینک با این صفحه در ارتباط هستند. موتورهای جستجو مانند گوگل در هنگام بررسی سایت شما تمام این لینک‌ها را موردبررسی قرار داده و اعتبار آن‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد تنها در شرایطی که شما کد نوفالو را استفاده کرده باشید این ارتباط قطع خواهد شد.

دلایل استفاده از کد نوفالو (nofollow)

برای جلوگیری از کاهش اعتبار وب‌سایت، شما لینک‌های زیادی از سایت‌های دیگر گرفته‌اید. حال در کنار آن نیز لینک‌های زیادی را به ازای آن به دیگر سایت‌ها از اعتبار خود داده‌اید.

اگر در بخش نظرات صفحات و نوشته‌های سایت شما لینک‌های زیادی قرار دارد و یا به سایت‌های اسپمر لینک داده‌اید بهتر است از کد نوفالو برای مقابله با آن استفاده کنید.

اگر در نوشته‌ها و صفحات خود دو لینک مختلف در صفحه دارید که دارای نوشته‌های لینک شده هستند بهتر از طریق کد نوفالو یکی از آن‌ها را نادیده بگیرید

لینک سازی برای سایت

بعضی‌اوقات لازم هست چند لینک نوفالو در صفحات وجود داشته باشد تا گوگل طبیعی بودن لینک‌های شمارا بپذیرد. برای اینکه بدانید کدام لینک‌ها نوفالو هستند تنها باید در سورس سایت کلمه nofollow را جستجو کنید. برای این کار در گوگل کروم یا مرورگرهای دیگر راست کلیک کنید و گزینه view page source را انتخاب کنید تا بتوانید وضعیت لینک‌ها را موردبررسی قرار دهید.

بررسی‌های شما برای ارتباط با سایت‌هایی که از لینک نوفالو استفاده می‌کنند برای شما هیچ تأثیری ندارد ما اگر لینک شما در سایت‌هایی با بازدید بالا انجمن‌ها قرار بگیرد می‌تواند بازدید بالایی را برای شما ایجاد کند که اهمیت آن از یک لینک ورودی خوب کمتر نیست اما باید توجه داشت که حتماً این لینک‌ها با وب‌سایت‌هایی با موضوع مرتبط باکار شما اتفاق صورت پذیرد.

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو