shift

VoIP چیست؟ + چند سرویس رایگان

VoIP چیست؟ + چند سرویس رایگان

شیفت
دسته: تکنولوژی  تگ ها: voip چیست , صدا در اینترنت , تکنولوژی voip , سرویس دهنده رایگان voip , جایگزین captcha

 

VoIP (مخفف Voice over Internet Protocol) و یا صدا روی پروتکل اینترنت، اجازه می دهد تا شما یک سیگنال استاندارد تلفن آنالوگ را دریافت و آن را به یک سیگنال دیجیتال که بر روی اینترنت قابل انتقال است، تبدیل نمایید. با اتصال هر خط تلفن استاندارد به یک دستگاه خاص به نام ATA (آداپتور تلفن آنالوگ)، شما می توانید از شبکه اینترنت خود برای برقراری تماس تلفنی استفاده کنید. تماسهای VoIP  می تواند به طور مستقیم از کامپیوتر و یا با استفاده از نرم افزار و هدست صورت گیرد. توانایی ارسال و دریافت تماس های تلفنی بی سیم در مکان هایی مانند فرودگاه ها، کافه ها و هتل ها، مزیت بزرگ این تکنولوژی برای افرادی است که همیشه در حال سفر هستند.

 

VoIP یک تکنولوژی شگفت انگیز جدید است که دارای پتانسیل برای تغییر شکل شبکه های تلفن سنتی و یا حتی جایگزینی آنها است. در حال حاضر تعدادی راه مختلف وجود دارد که با استفاده از VoIP می توان نسبت به ارسال و دریافت تماس های تلفنی اقدام نمود:

ATA (آداپتور تلفن آنالوگ)

ATA یک دستگاه  ساده است که به شما اجازه می دهد هر تلفن استاندارد و یا دستگاه فکس را به آن متصل کنید و در نتیجه مکالمات صورت گرفته از آن خط تلفن را به سیگنال های دیجیتال قابل انتقال از طریق اینترنت تبدیل نمایید. ATA سیگنال آنالوگ از تلفن شما را به داده های دیجیتال تبدیل می کند که می تواند از طریق اینترنت منتقل شود.

IP Phones

تلفن های آی پی تلفن خاص است که ظاهر و نحوه کارکرد آن شبیه یک تلفن معمولی است، اما بصورت مستقیم و بدون نیاز به دستگاه ATA (که سیگنال آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می کند) به اینترنت متصل می شود. تلفن های IP بصورت مستقیم به روتر اینترنت شما متصل می شوند و در دو مدل بی سیم و سیم دار عرضه می شوند.

مکان های استفاده

ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که این سرویس چه استفاده ای می تواند در سطح اینترنت داشته باشد و یا اینکه چگونه می تواند به برنامه نویسان و یا صاحبان سایت ها کمک کند؟ در جواب به این سوال باید گفت که علاوه بر اینکه از این سرویس می توان به عنوان تلفن (مثلا جایگزینی برای موبایل مخصوصا برای مکالمات بین المللی) استفاده کرد، محل استفاده دیگر آن جلوگیری از ثبت و ارسال فرم ها توسط ربات ها است. در واقع می توان به آن به عنوان جایگزینی برای CAPTCHA نگاه کرد. همانگونه که می دانیم بهترین CAPTCHA ها نیز می توانند بدست هکرها دور زده شوند. اما با استفاده از VoIP، سرویس جدیدی به نام Phone Verification System شکل گرفته است و نحوه کار آن بدین صورت است که کاربر به هنگام ثبت فرم، شماره موبایل خود را نیز وارد می کند. وب سایت به صورت اتوماتیک با کاربر تماس می گیرد و از او می خواهد کدی را که در تماس مذکور برای او می خواند را در Textboxی که برای او فراهم می کند وارد نماید. برای مشاهده و تست این سرویس می توانید به سایت onverify سری بزنید.

چند ارائه دهنده رایگان (جایگزین تلفن)

از میان ارائه دهندگان مختلف، چندین سرویس دهنده هستند که چند دقیقه تماس رایگان را در اختیار کاربران قرار می دهند. از همه ی این سرویس های موجود، برترین های آنها که قابلیت پشتیبانی از اوپراتور های موجود در کشورمان را دارا هستند، به شرح زیر می باشد.

evaphone (با 3 دقیقه مکالمه رایگان)

localphone (با 5 دقیقه مکالمه رایگان)

gloobovoip (با 5 دقیقه مکالمه رایگان)

globfone (روزی 1 دقیقه مکالمه رایگان)

همینک به سایت های بالا سر بزنید و بدون نصب هیچ برنامه ی، تماس های رایگان خود را برقرار نمایید. اگر شما نیز سرویس رایگان دیگری را می شناسید، لطفا آن را برای استفاده دیگران به ما معرفی کنید.

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو