shift

چرا یک Freelancer یا آزادکار باید سرعت کار را کم کند و طوفان ذهنی انجام دهد؟

چرا یک Freelancer یا آزادکار باید سرعت کار را کم کند و طوفان ذهنی انجام دهد؟

شیفت
دسته: بازاریابی و تبلیغات  تگ ها: خلاقیت در کار , ساخت تمپلت , معایب تمپلت , افزایش سرعت کار , چطور زمان کار خود را کم کنیم

 

به عنوان یک آزادکار، بیشتر ما به این سمت گرایش داریم تا از خود عجله نشان دهیم. سرمان شلوغ است. به زمان تحویل پروژه نزدیک می‌شویم. اما زمان بیشتر برای از دست دادن نداریم… اما بالاخره پروژه را با افت کیفیت به پایان می‌بریم.

من هم مثل همه دوست دارم در وقت و زمان صرفه جویی کنم. یکی از راه‌هایی که می‌توان در زمان صرفه جویی کرد، درست کردن تمپلت ها و دیگر نیازمندی‌های مشترک بین پروژه‌هاست.

این تکنیک صرفه جویی در زمان به آزادکار کمک زیادی می کند تا در حرفه‌اش بسیار بیشتر موثر واقع شود. اگر شما یک کار را اغلب اوقات تکرار می‌کنید، برای شما بسیار سودآور است که یک تمپلت یا سیستمی را تهیه کنید که سرعت بقیه کارها را برای شما بالا ببرد.

ایجاد این تمپلت ها و ابزارهای صرفه جویی در هزینه، به هر حال، می‌تواند برای شما معایبی نیز داشته باشد. برای مثال، این کار می‌تواند خلاقیت و ابداع را در کار شما از بین ببرد، و اینجاست که طوفان ذهنی راه خود را باز می‌کند.

چهار عیب بیش از حد به کارایی فکر کردن

اگر شما هیچ‌گاه سرعت کار خود را کم نکنید و همیشه به داشته‌ها و کارهای قبلی خود تکیه کنید، پروژه‌های شما ممکن است از نداشتن ایده جدید و خلاقیت رنج ببرد. چهار عیب تکیه زیاد به ابزارهای قبلی را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد.

  1. تکنولوژی جدید -  ممکن است تکنولوژی از آنچه شما روز اول طراحی و پیاده سازی کرده‌اید فراتر رفته باشد. تکیه بر داشته‌های قبلی گاهی اوقات می‌تواند زمان و هزینه بیشتری را از شما بگیرد.
  2. ایده‌های جدید -  مسلماً با تکیه بر داشته‌ها، شما ایده‌های جدید را از پروژه‌های خود می‌گیرید.
  3. نیازمندی‌های جدید – مشتری شما ممکن است بخواهد نیازمندی‌های جدیدی را به خدمت بگیرد که استفاده از سیستم‌های قدیمی می‌تواند این فرصت را از او بگیرد.
  4. ابزارهای جدید – ابزارهای جدید همه روزه در حال ایجاد هستند. استفاده از کد های قدیمی ممکن است قدرت نصب این ابزارها بر روی سیستمتان را از شما بگیرد.

ارزش استفاده از طوفان ذهنی

شما می‌توانید هر چند مدت یک بار سرعت خود را کم کنید و به ایده‌های نهفته پشت پروژه فکر کنید. لازم نیست هر بار که پروژه را آغاز می‌کنید از ابتدا شروع کنید. بسته به زمان و دیگر متغیرها و ارزش پروژه برای شما و صاحب آن، تمپلت ها و دیگر داشته‌هایتان را مطابق زمان به روز رسانی کنید.

طوفان ذهنی را انجام دهید و بررسی کنید که آیا راه جدید و بهتری وجود دارد که کار را مدیریت کنید. به خصوص سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

  1. آیا از بهترین ابزار برای کار استفاده می‌کنم؟
  2. آیا من مهارت‌های جدید را در مقایسه با کار قبلی خود آموخته‌ام؟
  3. آیا مشتریان من نیازمندی‌ها و انتظارات خود را نسبت به من و کارهایشان تغییر داده‌اند؟
  4. آیا کاری را که برای این مشتری انجام داده‌ایم، بهترین کاری بود که من می‌توانستم از خودم به نمایش بگذارم؟

اگر پاسخ شما به هرکدام از این سوالات “خیر” است و هنوز زمان کافی در اختیار دارید، توصیه می‌کنم که پروژه را دوباره از ابتدا آغاز نمایید.

آیا تا به حال از داشته‌های قدیمی خود استفاده کرده‌اید؟

آیا شما از تمپلت های قدیمی خودتان استفاده کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است رابطه شما با مشتری‌تان چگونه بوده است؟

این تجربه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو