shift

با Gzip سرعت بارگذاری صفحات را تا 85 درصد بالا ببرید

با Gzip سرعت بارگذاری صفحات را تا 85 درصد بالا ببرید

شیفت
دسته: بازاریابی و تبلیغات  تگ ها: افزایش سرعت بارگزاری صفحات وب , افزایش سرعت سایت با gzip , تاثیر gzip برسرعت صفحات وب , چگونه صفحات را gzip کنیم , فعالسازی gzip با htaccess

 

همه راه هایی که تا کنون برای افزایش سرعت وب سایت خود در نظر گرفته اید را به ذهن بیاورید. احتمالا عکس ها را کم کرده اید و آنهایی که هستند را Optimize نموده اید. کدهای جاوا و CSS را بهینه کرده اید. اما امروز من می خواهم راهی را به شما معرفی کنم که سرعت بارگذاری را حداکثر تا 85 درصد بالا می برد. می پرسید چگونه؟ با من همراه شوید.

حتما برای شما پیش آمده که هنگامی که می خواستید چند فایل را برای دوستتان ایمیل کنید آنها را ZIP نموده اید. مشخصا این کار را به دو دلیل انجام می دهید. دلیل اصلی کاهش حجم فایلها و دیگری یکجا نمودن آنها برای ارسال است. حال فکر کنید که اگر سایت شما بصورت یک پکیج ZIP شده به مرورگرتان می رسید و مرورگرتان این فایل را نمایش میداد چه صرفه جویی در ارسال اطلاعات از سمت سایتتان به کاربر بوجود می آمد! Gzip اینجاست تا این خدمت را برای شما به انجام رساند.

حتما می پرسید چگونه می توان این کار را انجام داد. پاسخ نسبتا ساده است.

اگر از IIS استفاده می کنید اینجا را کلیک کنید. اگر از Apache استفاده می کنید اول از همه فایل “htaccess.” را بر روی سرور خود بیابید. سپس کد زیر را به این فایل اضافه کنید:

# compress text, HTML, JavaScript, CSS, and XML
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
# remove browser bugs
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent

از این پس، بعد از فراخوانی صفحه ای از سرور شما، ایتدا بررسی می شود که مرورگر توانایی دریافت فایل فشرده را دارد یا خیر. اگر این توانایی وجود نداشته باشد که هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. اما اگر مرورگر شما این توانایی را داشته باشد، اطلاعات بصورت فشرده شده به مرورگر انتقال می یابد. همه این کارها را سرور انجام می دهد و شما می توانید چایتان را بنوشید.

Gzip علاوه بر سرعت بارگذاری بالای صفحات، میزان استفاده از پهنای باند را نیز کاهش می دهد که این به منزله ی کاهش هزینه های سرور شما نیز است. به منظور بررسی میزان افزایش سرعت وب سایتتان از ابزار TestThisURL استفاده نمایید. وب سایت شما چقدر فشرده شد؟

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو