shift

Application Cache چیست؟

Application Cache چیست؟

عاطفه
دسته: ابزارها  تگ ها: مزیت های برنامه حافظه چیست , مشاهده اول چیست , What is Application Cache? | Performance metrics , توانمندسازی حافظه مرورگر چیست

 

  • برنامه حافظه (application cache) برای ذخیره و بازیابی منابع وب مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • بارگیری منابع از حافظه پنهان سریع‌تر و مؤثرتر از بارگیری در شبکه است.

در تصویر بالا، برنامه حافظه پنهان وجود یک منبع را بررسی می‌کند. منبعی پیدا نشد. پس‌ازآن مرورگر برای دانلود منبع نیاز داشت به شبکه برود.


مزیت‌های ذخیره‌سازی

هنگامی‌که یک منبع ذخیره می‌شود، نیازی به دانلود آن از شبکه وجود ندارد. این بدان معنی است که می‌توان آن را تقریباً بلافاصله بارگیری کرد، نه اینکه از اول دانلود کرد.در تصویر بالا یک مرورگر وجود کش یک منبع را بررسی می‌کند. منبع موجود است. نیازی به رفتن به شبکه برای این منبع نیست چون مرورگر در حال حاضر آن را دارد.


منابع چگونه به Application Cache تبدیل می‌شوند؟

وقتی یک مرورگر از یک صفحه وب بازدید می‌کند، منابع وب‌سایت را به حافظه پنهان بارگذاری می‌کند یا این کار را نمی‌کند.
عامل تعیین‌کننده توسط سرور ارائه‌دهنده منبع تعریف‌شده است.
اگر سرور توانایی فعال کردن کش مرورگر را داشته باشد، منابع توسط مرورگر ذخیره خواهد شد. اگر این قابلیت را نداشته باشد، مرورگر منابع را ذخیره نخواهد کرد.


قدرت ذخیره‌سازی مرورگر

هنگامی‌که یک وب مستر تصمیم می‌گیرد که نوع خاصی از منابع را کش کند، می‌تواند به مرورگر دستور دهد تا این کارها را انجام دهد. این فرآیند اغلب به نام "توانمندسازی حافظه مرورگر" نامیده می‌شود.

 

نقش حافظه پنهان در طول بارگذاری یک صفحه

مرورگر application cache را برای هر بار درخواست بررسی می‌کنند.


چگونگی بهینه‌سازی حافظه پنهان برنامه

بهترین راه برای بهینه‌سازی استفاده از leverage browser caching می‌باشد.
هنگامی‌که وبمستران به‌صورت درست کش را تعریف می‌کنند، صفحات وب به‌طور قابل‌توجهی سریع‌تر در بازدیدهای تکراری از همان صفحه یا صفحات دیگر که از منابع یک صفحه قبلاً بازدید شده استفاده می‌کنند (مانند لوگو، CSS و غیره) بارگیری می‌شوند.
یک حافظه پنهان در هنگام اولین برخورد با یک صفحه وب (مشاهده اول) یه مقاله هم به این اسم داریم. لینک کن به مشاهده اول هیچ منبعی از یک صفحه را ذخیره ندارد.


مثال برای بهینه‌سازی منابع برای ذخیره‌سازی

هنگامی‌که به‌صورت صحیح از حافظه کش استفاده می‌کنید، این کار می‌تواند صفحات را بسیار سریع‌تر برای کاربران به نمایش درآورد. بعضی مثال‌های عمومی به‌صورت زیر است.

  • تحویل CSS - استفاده از یک فایل کلی CSS برای تمام صفحات یک وب‌سایت (درحالی‌که CSS خاص هر صفحه را در آن صفحه را وارد می‌کنید).
  • کتابخانه جاوا اسکریپت - همیشه یک نسخه از یک کتابخانه مانند jQuery را استفاده کنید. در نظر بگیرید که jQuery را از یک منبع کش شده شبیه منابع کتابخانه‌های گوگل استفاده می‌کنید.
  •  استفاده‌شده را با دقت و استراتژیک در نظر بگیرید. اغلب تصاویر چندین بار در وب‌سایت استفاده می‌شوند. برای تصاویر استفاده‌شده زمان‌های انقضا، طولانی را در نظر بگیرید.
     

کوتاه کننده لینک
۱۳۹۶-۰۹-۱۹

سلام ممنونم از مطلب عالیتون موفق باشید کوتاه کننده لينک

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو