shift

از درخواست های نامناسب (bad requests) اجتناب کنید

از درخواست های نامناسب (bad requests) اجتناب کنید

عاطفه
دسته: سئو  تگ ها: How to avoid bad requests on your webpages , درخواست های نامناسب چگونه ایجاد می شوند , پیام خطای 404 چیست

 

درخواست‌های نامناسب چیست؟

گاهی اوقات HTML یا CSS درخواست یک منبع شبیه عکس یا فایل HTML را می‌دهند که وجود ندارد. وقتی این اتفاق می‌افتد، باعث می‌شود مرورگر و سرور تلاش برای به دست آوردن منابعی را انجام دهند که اصلاً هدف آن‌ها نبوده است زیرا چیزی که درخواست شده است وجود ندارد.
اگر این عمل را شبیه یک گفتگو فرض کنیم این‌گونه خواهد بود:

  • مرورگر: من به این عکس نیاز دارم
  • سرور: من آن عکس را ندارم
  • مرورگر: مطمئنی؟ این سند می‌گوید که آن رادارید
  • سرور: من ندارم

این درخواست‌ها صفحات وبتان را کند می‌کند. نه‌تنها انجام دادن آن باعث جستجوهای بیهوده‌ای می‌شود، همچنین باعث به وجود آمدن جستجوهای DNS بیشتری می‌شود که می‌تواند صفحاتتان را کندتر کند. این اتفاق اغلب بیشتر از آنکه فکرش را می‌کنید اتفاق می‌افتد. به‌طور مثال، یک اتفاقی که بیشتر از یک‌بار برای من افتاده است زمانی بود که من یک وب‌سایت را از یک قالب آماده ساختم و بعداً متوجه شدم که فایل CSS ام درخواست منابعی را می‌دهد که هرگز از آن استفاده نکرده‌ام. (مانند بک‌گراند)


پیام خطای 404

ما احتمالاً صفحه خطا 404 رازمانی که لینک‌های خراب را کلیک می‌کنیم دیده‌ایم. هنگامی‌که یک درخواست بد ایجاد می‌شود کاربر خطای 404 را دریافت می‌کند یا صفحه Not Found را می‌بیند. این خطا یک کد پاسخ استاندارد HTTP است که نشان می‌دهد مشتری قادر به برقراری ارتباط با سرور است اما سرور نمی‌تواند فایل درخواست شده را پیدا کند. وب سرور معمولاً یک صفحه وب Not Found را وقتی‌که کاربر یک لینک خراب یا قدیمی را کلیک می‌کند نشان می‌دهد.


چگونه درخواست‌های نامناسب را شناسایی کنیم؟

در اکثر مواقع درخواست‌های نامناسب کاملاً واضح هستند، شبیه به زمانی که یک عکس درخواست می‌شود اما وجود ندارد. درزمانی که آن عکس‌ها بک‌گراند هستند فورا مشخص می‌شود که وجود ندارند.
گاهی اوقات هیچ نشانه بصری از درخواست‌های بد وجود ندارد بنابراین ایده خوبی است که همیشه CSS های استفاده‌نشده است را حذف کنیم و با کد نویسی صفحات خود آشنا شویم و بدانیم چه منابعی آن‌ها استفاده می‌کنند.
استفاده از ابزار سرعت صفحات برای بررسی صفحاتتان، بهترین راه برای شناختن این‌که آیا فایل شما منابع غیر موجود را درخواست می‌کند، می‌باشد. ابزار سرعت صفحات درخواست‌های نامناسب را شناسایی می‌کند.


چگونه درخواست‌های نامناسب را درست کنیم؟

درست کردن درخواست‌های نامناسب آسان‌تر از پیدا کردن آن‌هاست. اگر شما متوجه شدید که یک یا چند درخواست نامناسب دارید، بخشی از کد که در حال صدازدن این منبع است را حذف کنید یا ناموجود را در سرور جایگزین کنید. برای مثال اگر صفحه شما یک عکس را صدا می‌زنند اما آن عکس وجود ندارد فقط src آن عکس را به‌جایی که قرار دارد تغییر دهید یا کدهای صدا کننده عکس را به‌طور کامل حذف کنید.
 

 

کوتاه کننده لینک
۱۳۹۶-۰۸-۱۳

بهترین کوتاه کننده لينک فارسی در ایران را به شما عزیزان معرفی می کنم با تشکر

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو