shift

لینک ها و متن پنهان

لینک ها و متن پنهان

عاطفه
دسته: طراحی وبسایت  تگ ها: لینک و متن مخفی چیست , تاثیر به کار بردن متن مخفی در سایت چیست , گوگل با وب سایتی که متن مخفی قرار داده است چگونه رفتار می کند , چگونه متن مخفی بسازیم , Hidden Text and Links

 

از بکار بردن متن و لینک مخفی اجتناب کنید.
راهنمایی از گوگل


لینک‌ها و متن مخفی چیست؟

  • متن و لینک‌های مخفی فرمی ساده از متن هستند که برای کاربران صفحات تقریباً یا به‌طور کامل مخفی هستند.
  • متن پنهان یک نوع فریبنده اسپم سازی موتور جستجو است.

متن و لینک پنهان به‌راحتی توسط گوگل قابل‌درک و شناسایی است و استفاده از آن‌ها در وب سایتتان مفید نیست. وب‌سایت‌ها به دلیل استفاده از این متد فریبنده می‌توانند از ایندکس شدن توسط گوگل حذف شوند. چندین سال قبل وقتی نتایج موتور جستجو تنها بر اساس کلمات روی صفحه وب تعیین می‌شد بسیاری از مردم شروع به مخفی کردن ده‌ها یا صدها کلمه در صفحاتشان برای افزایش رتبه کردند. این کار "keyword stuffing" نامیده شد. این روش زمان زیادی دوام نیاورد اما هنوز مردم آن را به کار می‌برند.


متن پنهان

متن پنهان نوعی از متن است که برای کاربر قابل‌مشاهده نیست. این متد فریبنده مدت طولانی گسترش پیدا نکرد زیرا که دیگر به رتبه‌بندی بیشتر سایت‌ها کمکی نمی‌کند.
متن پنهان کلمات روی صفحه وب هستند که رنگ آن‌ها همرنگ با بک‌گراند یا صفحه است و دیدن آن برای کاربران ممکن نیست اما توسط اسپایدرهای گوگل قابل‌مشاهده است.
یک مثال از متن پنهان و متن‌های تقریباً پنهان را می‌توانید در تصویر بالا (تصویر اصلی این مقاله) پیدا کنید.
سه جمله اول "?I am text. I am a link. Can you see me" در تصویر بالا برای کاربران قابل‌مشاهده هستند. سه جمله آخر "?I am text. I am a link. Can you see me" به‌سختی توسط کاربران قابل‌مشاهده است و به‌عنوان متن پنهان در نظر گرفته می‌شود.
متدهای بسیاری برای مخفی کردن متن وجود دارد. اگر شما می‌خواهید مطمئن شوید که از این دستورالعمل پیروی کردید مطمئن شوید همه متن و لینک‌ها به‌وضوح برای کاربران قابل‌مشاهده هستند. ذکر این نکته، ممکن است روی یک وبمستر جدید که به هر دلیلی تصمیم دارد متن همرنگ با بک‌گراند را داشته باشد تأثیر بگذارد.
یک وبمستر ممکن است که ناخواسته این دستورالعمل را نقض کند و این کار می‌تواند باعث شود که وب‌سایتش کمتر قابل‌اعتماد باشد و در بعضی موارد ممکن است سایتتان از نتایج گوگل حذف شود. 


لینک‌های مخفی

لینک‌های مخفی زمانی ایجاد می‌شود که یک متن مخفی روی یک صفحه یک لینک دارد.


نکته کلیدی

همه متن‌ها و لینک‌های روی صفحه وب باید به‌وضوح برای کاربران قابل‌مشاهده باشند.


چگونه متن و لینک‌های مخفی را چک کنیم.

سریع‌ترین راه برای دیدن همه عناصر روی صفحه وب استفاده از کلیدهای ترکیبی A و CTL روی کیبورد است. با پایین نگه‌داشتن هم‌زمان این کلیدها همه متن‌ها (شامل متن‌های پنهان) هایلایت می‌شوند. همچنین می‌توان با استفاده از گزینه ویرایش و انتخاب همه از بالای مرورگر این کار را انجام داد.

کوتاه کننده لینک
۱۳۹۶-۰۸-۱۳

با سپاس کوتاه کننده لينک

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو