shift

مشاهده اول چیست

مشاهده اول چیست

عاطفه
دسته: ابزارها  تگ ها: What is First View , نمایش اول وب سایت چیست , فعال کردن کش مرورگر چه تاثیری در سرعت سایت دارد , چگونه اولین مشاهده کاربر از سایت را بررسی کنیم

 

  • مشاهده اول معیاری از عملکرد وب‌سایت است که کاربری که برای اولین بار به وب‌سایت سر می‌زند آن را تجربه کرده است.
  • برای وانمود کردن یک کاربر جدید ابزار اندازه‌گیری از یک مرورگر استفاده می‌کند که قبل از آن کش و کوکی‌اش را پاک‌کرده است.


با پاک کردن کش و کوکی، صفحه وب به بارگذاری همه منابع صفحه نیاز دارد، همان‌طوری که یک شخص واقعی برای اولین بار به صفحه وب سر می‌زند.


چرا اولین بازدید مهم است؟

برای تست یک صفحه با دقت درست، تست باید دقیقاً مانند حالتی که کاربر واقعی بارگذاری یک صفحه را تجربه می‌کند تکرار شود. تجربه اولین استفاده کاربران از وب‌سایت متفاوت از بازدیدهای تکراری آن‌ها است.


چگونه اولین نمایش یک صفحه وب از بازدیدهای بعدی آن متفاوت است؟

اولین بار که یک مرورگر یک صفحه را تجربه می‌کند، مرورگر باید همه منابع مربوط به صفحه را دانلود کند. عکس‌ها، سی اس اس، جاوا اسکریپت و منابع دیگر باید دانلود شوند. درست در لحظه‌ای که صفحه به‌طور کامل بارگذاری شد مرورگر منابع آن را کش کرده است.

بدین معنی که دومین باری که کاربران صفحه را می‌بینند آن منابع قبلاً توسط مرورگر دانلود شده هستند. حتی مشاهده صفحات دیگر همان وب‌سایت اکنون سریع‌تر اتفاق می‌افتد چراکه منابعی شبیه عکس لوگو، سی اس اس مشترک و غیره قبلاً در مرورگر وجود داشته‌اند.


دومین نمایش یک صفحه وب (تکرار نمایش) معمولاً سریع‌تر از نمایش اول می‌باشد.

 همه نمایش‌های تکراری یک صفحه وب (صفحات دیگری که همان منابع را استفاده می‌کنند) سریع‌تر بارگذاری می‌شود چراکه منابع کمتری برای دانلود شدن نیاز دارد.

 وبمستران اغلب فکر می‌کنند که سرعت صفحه وبشان بیشتر از واقعیت است چون آن‌ها سایتشان را بر اساس نمایش‌های تکراری (و نه اولین مشاهده) تجربه می‌کنند این تصور رادارند.
بررسی سایت بر اساس اولین مشاهده تنها راهی است که می‌توان تجربه یک کاربر در اولین حضورش در وب‌سایت را آزمایش کرد.


مطمئن شوید شما برای نمایش‌های تکراری بهینه‌سازی‌های لازم را انجام داده‌اید.

وب مستران باید کش شوندگی توسط مرورگر را فعال کنند تا مطمئن شوند که مرورگرشان منابعشان را کش می‌کند، اگر این کار را انجام ندهند هر صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود اولین نمایش آن صفحه محسوب می‌شود.

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو