shift

تعداد ریدایرکت ها را کاهش دهید

تعداد ریدایرکت ها را کاهش دهید

عاطفه
دسته: طراحی وبسایت  تگ ها: ریدایرکت چیست , چگونه ریدایرکت کنیم , تاثیر ریدایرکت بر روی سئو , Minimize redirects. Are you making your pages slow?

 

ریدایرکت چیست؟

ریدایرکت ها دستورالعمل و یا روش‌هایی هستند که به‌طور اتوماتیک بازدیدکنندگان یک فایل را به فایل یا به مکان دیگری می‌برند. ریدایرکت از روش‌های بسیاری انجام می‌شود، هرکدام از این روش‌ها آسیب‌هایی به‌سرعت صفحاتتان می‌زند.


ریدایرکت چطور روی سرعت صفحه اثر می‌گذارد؟

آیا تابه‌حال خواسته‌اید به یک حمام درجایی بروید و وقتی به آنجا می‌روید به شما گفته شد که این حمام بسته است و باید به یک حمام دیگری بروید. ریدایرکت کردن هم شبیه به این است. ریدایرکت باعث می‌شود که صفحاتتان آهسته‌تر بارگذاری شوند؛ زیرا ریدایرکت زمانی را برای رفتن به یک محل دیگر هدر می‌دهد. هر تعداد که مردم بیشتر و بیشتری از موبایل برای گردش در اینترنت استفاده می‌کنند، ریدایرکت مشکل بزرگ‌تری به نظر می‌رسد. هر وب‌سایتی که راه‌حلی برای سئو موبایل اجرا کرده و سایتش برای موبایل رسپانسیو است، باید توجه بیشتری به ریدایرکت هایی که در صفحاتش اتفاق می‌افتد داشته باشد.
کاربران موبایل به دلیل استفاده از اینترنت همراه – که عمدتاً قابل پیش‌بینی نیستند - بیشتر از کاربرانی که از دسکتاپ استفاده می‌کنند تحت تأثیر ریدایرکت قرار می‌گیرند. دلایل خوب و منطقی بسیاری برای ریدایرکت کردن وجود دارد؛ اما باید توجه داشت که ریدایرکت به‌صورت قابل‌توجهی بر موضوع عملکرد و سرعت تأثیر می‌گذارد. با هر ریدایرکتی که می‌توانید حذف کنید سرعت بارگذاری صفحاتتان را بیشتر افزایش داده‌اید.


اجتناب از ریدایرکت کردن

اگر از ریدایرکت استفاده نکنید محتوایتان به‌طور قابل‌توجهی سریع‌تر ارائه می‌شود. ریدایرکت ها به منبع اتلاف زمان محسوب می‌شوند. مخصوصاً وقتی از شبکه اینترنت موبایل استفاده شود. آن‌ها به طرز قابل‌ملاحظه‌ای سرعت صفحاتتان را تحت تأثیر قرار می‌دهند.


ریدایرکت سمت سرور: سریع، قابل کش شدن

ریدایرکت های مشترک 301 و 302، ریدایرکت هایی هستند که از HTTP برای توضیح اینکه یک صفحه یا منبع نقل‌مکان کرده است استفاده می‌کند. ریدایرکت 301 دائمی است و ریدایرکت 302 موقت است. دو ریدایرکت سمت سرور وجود دارد به این معنی که وب سرور از HTTP برای ریدایرکت مرورگر به مکان یا فایل جدید استفاده می‌کند. مرورگر سمت وب می‌تواند این نوع از ریدایرکت را سریع‌تر از ریدایرکت سمت کلاینت کنترل کند و مکان فایل را به‌درستی کش کند.

 

ریدایرکت سمت کلاینت: کند، غیرقابل کش شدن

ریدایرکتی که از http-equiv="refresh" یا جاوا اسکریپت استفاده می‌کند می‌تواند زمان انتظار و دیگر موارد عملکرد را حتی طولانی‌تر نشان دهد و تا جایی که ممکن است نباید استفاده شود.


آیا سایت من ریدایرکت شده است؟

احتمالاً زیاد ریدایرکت انجام داده‌اید. شاید یکی از بیشترین ریدایرکت های استفاده‌شده روی سایت مدل ریدایرکت از سایت بدون www به سایت با www است. بسیاری از کاربران از این نوع ریدایرکت برای سئو استفاده می کنند. توصیه من این است که این ریدایرکت را برای اینکه گوگل صفحات شمارا بهتر درک کند استفاده کنید.


چگونه ریدایرکت را بررسی کنیم؟

برای بررسی کردن ریدایرکت روی صفحاتتان از Redirect Mapper Tool استفاده کنید. این ابزار ریدایرکت 301 و 302 را تشخیص و نمایش می دهد. این‌یک موقعیت خوبی است که همه ریدایرکت های صفحه هاتتان را بررسی کنید و ببینید آن‌ها در سایت شما کجا هستند و فکر کنید که چطور آن‌ها را تغییر دهید یا اگر آن‌ها به‌اندازه کافی مهم هستند آن‌ها را نگه‌دارید.


توصیه‌هایی از گوگل

گوگل در اینجا توصیه می‌کند که تا جایی که می‌توانید ریدایرکت ها را کاهش دهید. برخی از پیشنهادات گوگل:

  • هرگز به یک صفحه که شما می‌دانید روی آن ریدایرکت انجام داده‌اید لینک ندهید. این اتفاق زمانی می‌افتد که شما یک ریدایرکت را به‌صورت دستی ایجاد کرده‌اید اما لینک متنی آن را در HTML خود تغییر نداده‌اید.
  • هرگز بیش از یک ریدایرکت را در مسیر رسیدن به لینک مقصد قرار ندهید.

 

فراموش نکنید که صفحاتتان فقط HTML بارگذاری نمی‌کند.

اساساً صفحات وب به چیزهای دیگر برای بارگذاری نیاز دارند. ممکن است فکر کنید در HTML تان ریدایرکت نیاز ندارید اما در فایل‌های CSS، عکس یا اسکریپت‌های خارجی چطور. مطمئن شوید که میدانید چه منابعی از صفحاتتان در هنگام بارگذاری فراخوانی می‌شوند. برای انجام این کار از ابزار Page Speed Tool استفاده کنید. مطمئن شوید که همه منابعی که فراخوانی می‌شوند ریدایرکت ایجاد نمی‌کنند. به‌طور مثال اگر سایت شما از www استفاده می‌کند، مطمئن شوید که CSS و دیگر فایل های خود را با استفاده از www فراخوانی می‌کنید.


ریدایرکت های قدیمی را بررسی کنید

ممکن است بخواهید فایل htaccess تان یا دیگر فایل های پیکربندی سرور را برای ریدایرکت های قدیمی بررسی کنید. ریدایرکت هایی وجود دارد که ممکن است برای یک صفحه معین یا یک بخش معین ساییتان اضافه‌شده باشند که دیگر وجود ندارد - همیشه دسترسی به آن‌ها بدون جستجو آسان نیست. من با بسیاری از وب سایتهایی برخورد کردم که هنوز برای محتواهای قدیمی که حتی دیگر وجود ندارند نیز ریدایرکت می‌کنند.


حذف ریدایرکت ها

بهترین شیوه‌های حذف ریدایرکت که باید پیروی شوند:

  1. پیدا کردن ریدایرکت ها
  2. درک این مطلب که چرا ریدایرکت وجود دارد.
  3. بررسی کنیم و ببینیم چطور بر روی ریدایرکت ها دیگر تأثیر می‌گذارد یا چطور از ریدایرکت های دیگر تأثیر می‌گیرد.
  4. اگر نیازی به آن نیست، حذف کنید.
  5. بروز رسانی آن، اگر بر روی ریدایرکت های دیگر تأثیرگذار است یا از ریدایرکت های دیگر تأثیر می‌گیرد.
  6. اگر سایتتان امن است از HSTS برای حذف ریدایرکت SSL استفاده کنید.

 

تمیز کردن زنجیره ریدایرکت ها

بیشتر از نیاز به حذف یک ریدایرکت، یافتن زنجیره ریدایرکت ها و پاک کردن آن‌هاست. یک مثال این است که یک ورژن بدون www به یک ورژن با www ریدایرکت می‌شود. سپس درزمانی بعد همه ترافیکتان را به ورژن HTTPS ریدایرکت می‌کنید. در بعضی از سناریوها ممکن است یک کاربر "example.com" را تایپ کند و به "www.example.com" ریدایرکت شود و سپس به "https:www.example.com" ریدایرکت شود. این اغلب اتفاق می‌افتد.
راه‌حل این کار این است که مطمئن شوید که ریدایرکت سایت‌های قدیمی از بدون www به با www نمی‌رود – همچنین از بدون www به https://www. نکته این است که مطمئن شوید ریدایرکت سایتتان منطقی و جاری است.
آخرین بار که www را تایپ کردید چه زمانی بود؟ (احتمالاً خیلی قبل) آخرین باری که www را درگوشی‌تان دیدید چه زمانی بود؟ (احتمالاً هیچ‌وقت)
 

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو