shift

چیزهایی که باید در مورد انتقال دامنه بدانید

چیزهایی که باید در مورد انتقال دامنه بدانید

عاطفه
دسته: طراحی وبسایت  تگ ها: انتقال دامنه , قوانین انتقال دامنه , انتقال دامنه به ثبت کننده جدید , نحوه انتقال دامنه

 

انتقال دامنه از یک ثبت‌کننده به ثبت‌کننده‌ی دیگر می‌تواند یک کار عجیب و نامأنوس باشد. دامنه‌هایی داريد كه می‌خواهید مطمئن شويد در طور انتقال عملياتي باقي می‌مانند و همچنین می‌خواهید دامنه‌هایتان امن باقی بمانند. اين پست جهت كمك به شفاف‌سازی فرآيند انتقال ارائه‌شده است.
دو مسئله مهم که شما باید قبل از انتقال دامنه بدانید:
وقتی شما یک دامنه را انتقال می‌دهید نام سرور دامین برای آن دامنه تغییر نمی‌کند. اگر DNS های شما بر روی یک میزبان مطمئن باشد که هیچ. در غیر این صورت اگر می‌خواهید DNS های دامنه‌ی خود را تغییر دهید می‌بایست این کار را قبل از شروع فرآیند انتقال دامنه انجام دهید به این دلیل که به‌احتمال‌زیاد در طول عملیات انتقال و یا مدت کوتاهی پس از تکمیل عملیات انتقال رکوردهای DNS قفل می‌شوند.

 

 • دامنه شما باید بیش از 60 روز از ثبت آن گذشته باشد. دامنه‌ای که عمرش کمتر از 60 روز است منتقل نمی‌شود.
 • دامنه شما باید قبل از اینکه شما کار انتقال را انجام دهید باز باشد.
 • تعدادی از ثبت‌کننده‌های دامنه شمارا ملزم می‌کنند که حفاظت از حریم خصوصی در Whois را قبل از اقدام به انتقال دامنه حذف نمایید.
 • برای بسیاری از دامنه‌ها شما نیاز به کد اعتبارسنجی از طرف ثبت‌کننده فعلی‌تان دارد و شما می‌توانید دامنه‌تان را به‌وسیله آن ثبت کنید.


زمانی که درخواست انتقال دامنه از جانب شما دریافت می‌شود، در ابتدایی‌ترین حالت whois بررسی می‌شود و ایمیل آدرس صاحب دامنه برداشته می‌شود. همچنین ایمیل آدرس ثبت‌کننده دامنه نیز بررسی می‌شود. اگر این دو متفاوت باشند هر دو کد اعتبارسنجی را به‌وسیله ایمیل دریافت می‌کنند. این ایمیل اعتبار سنجی از طرف ثبت‌کننده است که شامل اطلاعاتی است که عملیات انتقال با آن انجام می‌شود و لینکی که با کلیک بر روی آن می‌توانید عملیات انتقال را ادامه دهید.
هنگامی‌که درخواست انتقال دادید، درخواست انتقال در ثبت‌کننده فعلی ثبت خواهد شد. در این زمان ثبت‌کننده فعلی 5 روز برای پاسخ به انتقال شما زمان دارد. در طول این 5 روز آن‌ها ممکن است که کار انتقال را تائید کنند، نپذیرند یا اینکه کاری را انجام ندهند. در پایان روز پنجم اگر آن‌ها هیچ کاری انجام ندهند، انتقال به‌صورت خودکار انجام می‌شود.
ثبت‌کننده فعلی شما ممکن است انتقال را با توجه به دلایل زیر انجام ندهد.

 • مشاهده تقلب
 • عمل UDRP
 • حکم دادگاه
 • اختلاف بر سر هویت دارنده نام ثبت‌شده و یا تماس با مدیریت
 • پرداخت نکردن هزینه ثبت‌نام دوره قبلی (اگر نام دامین منقضی شده باشد باید در وضعیت انتظار برای ثبت‌نام به‌وسیله ثبت‌کننده قرار بگیرد.)
 • اعتراض کتبی به انتقال
 • نام دامنه در وضعیت قفل قرار داده‌شده باشد.
 • اگر دامنه در 60 روز اول طول مدت ثبت‌نام باشد.
 • اگر دامنه در کمتر از 60 روز گذشته انتقال داده‌شده باشد.


وقتی‌که انتقال دامنه کاملاً با موفقیت انجام شد، دامنه به‌طور خودکار به مدت حداقل میزان ممکن تمدید خواهد شد. حداقل دوره تمدید برای بسیاری از دامنه‌ها 1 سال است. پس‌ازاینکه دامنه تمدید شد، شما زمان باقیمانده تا قبل از تمدید را از دست نمی‌دهید. هزینه انتقال شامل هزینه تمدید مجدد است. زمانی که پیغام اتمام انتقال توسط دریافت‌کننده دامنه، دریافت شد دامنه به‌عنوان یک دامنه ثبت‌شده در حساب کاربری شما در مقصد نشان داده خواهد شد و همچنین ایمیلی مبنی بر اتمام فرآیند انتقال دریافت خواهید کرد. یک دوره زمانی کوتاه بین زمانی که انتقال با موفقیت انجام می‌شود و وقتی‌که آن در امانت جدید شما ثبت می‌شود وجود دارد. این دلیل خوبی برای تغییر احتمالی DNS قبل از انتقال است. اگر انتقال به هر دلیلی با شکست روبرو شد، وجهی که برای انتقال پرداخت کرده‌اید به شما بازگردانده می‌شود و یک ایمیل مبنی بر اینکه انتقال با شکست روبرو شده است و دلایل این شکست را بیان می‌کند. هنگامی‌که آن ایمیل را دریافت کردید، در آن تغییرات لازم که باعث انتقال موفقیت‌آمیز می‌شود بیان‌شده است. آن‌ها را انجام دهید دوباره انتقال را انجام دهید.
اگر شما نیازمند اطلاعات دقیق‌تری در مورد انتقال دامنه هستید می‌توانید به قوانین انتقال ICANN واقع در آدرس زیر مراجعه نمایید:
http://www.icann.org/en/transfers/policy-12jul04.htm
 

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو