shift

تعداد جستجوهای DNS را کاهش دهید

تعداد جستجوهای DNS را کاهش دهید

عاطفه
دسته: طراحی وبسایت  تگ ها: DNS LookUp , جستجوی DNS , بهبود جستجوی DNS برای صفحات , کاهش تعداد جستجوهای DNS , How to minimize DNS lookups

 

جستجوی DNS چیست؟

  • DNS مخفف Domain Name System است.
  • نام دامنه‌ای شبیه به "example.com" باید دارای یک آدرس IP باشد تا بتواند پیدا شود.
  • جستجوی DNS یک درخواست به سرور می‌فرستد، سرور دیگری IP آن نام دامنه را برمی‌گرداند.

برای هر منبعی که برای صفحه شما دانلود می‌شود، مرورگر باید DNS آن را جستجو کند. مرورگر باید این کار را حداقل یک‌بار برای هر دامنه که صفحه وب شما منابع را از آن دریافت می‌کند انجام دهد. اگر یک صفحه وب ویژگی‌ها و امکانات بیشتری داشته باشد، اغلب جستجوی DNS بیشتری دارد که سرعت بارگذاری صفحه وب را کندتر می‌کند. این عامل، پردازش سرعت صفحات شمارا به‌طور قابل‌توجهی کند می‌کند. شما باید تصمیم بگیرید که چه تعداد جستجوی DNS برای بارگذاری صفحاتتان نیاز دارید.


یک صفحه وب خیلی کوچک که باید در یک ثانیه لود شود می‌تواند ثانیه‌های بیشتری را به زمان دانلود اضافه کند. به همین سادگی، زیرا تعداد جستجوی DNS بیشتری دارد.
اگر شما سرعت‌پایین بار گزاری را تجربه کرده‌اید ببینید چه تعداد جستجوی DNS درخواست داده‌اید و تصمیم بگیرید چرا شما در حال استفاده از آن‌ها (این تعداد جستجوی DNS) هستید.
مقدار زمانی که به زمان سرعت صفحات شما اضافه می‌شود برای هر منبع متفرقه‌ای که در وب‌سایت خود استفاده کرده‌اید DNS Lookup Time نامیده می‌شود.
یک مثال می‌تواند دکمه‌های اجتماعی (فیس‌بوک / توییتر / گوگل پلاس) باشد. این دکمه‌های اجتماعی درخواست یک منبع یا بیشتر را برای لود شدن می‌دهد که شما واقعاً فکر نمی‌کنید که این درخواست‌ها جستجوی DNS را افزایش می‌دهد. ویژگی‌های بیشتر یک سایت مدرن، منابع سنگین و دامنه‌های بیشتری را برای انجام دادن کارهایشان درگیر می‌کنند. مثال دیگر فونت گوگل است. آن‌ها درخواست دو جستجوی DNS را می‌دهند.

 

بدانید صفحه وبتان در حال انجام چه‌کاری است و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای صفحاتتان مهم‌تر است.

آیا یک وب فونت ارزش افزودن یک یا دو ثانیه بیشتر در بارگذاری صفحات شمارا دارند؟ گاهی اوقات بله. گاهی اوقات نه. دکمه‌های اجتماعی مهم‌تر از سرعت صفحات هستند؟ بستگی به خود شما دارد. ایجاد یک تعادل خوب بین سرعت صفحات و جستجوی DNS غالباً یک موضوع تصمیم‌گیری است که چه چیزی برای صفحات شما مهم است.


چگونه به تعداد جستجوی DNS در صفحاتمان پی ببریم

اولین گام این است که بدانید صفحه شما در حال درخواست چیست (منابعی که برای لود صفحه موردنیاز است) به‌وسیله resource check tool می‌توانید ببینید چه تعداد درخواست در صفحات شما در حال لود شدن است. هر دامنه یکتا که برای بارگذاری منابع نیاز می‌شود، حداقل یک جستجوی DNS درخواست می‌کند.
برای مثال: اگر شما از یک فایل جاوا اسکریپت از سایت توییتر برای قرار دادن دکمه توییتر استفاده می‌کنید، یک جستجوی DNS برای نام twitter.com اتفاق می‌افتد و اگر شما از دکمه فیس‌بوک استفاده می‌کنید (که نام دامنه‌ای دیگر است)، درخواست یک جستجوی DNS دیگر داده می‌شود.
به webpagetest.org بروید و صفحه خود را آنجا تست کنید. این سایت به شما نشان می‌دهد که چه تعداد درخواست جستجوی DNS برای صفحه شما وجود دارد. به‌دقت به نتایج نگاه کنید و تعداد جستجوی DNS را ببینید.


چطور جستجوی DNS را برای افزایش سرعت صفحات بهبود ببخشیم.

سرعت می‌تواند به‌وسیله حذف یا تأخیر درخواست‌های DNS بهبود یابد. حتی اگر شما نمی‌توانید چیزهایی که باعث فراخوانی DNS جدید می‌شوند را حذف کنید، می‌توانید سرعت صفحاتتان را به‌وسیله لود نکردن همه عناصر صفحه - از ابتدا - بهبود ببخشید.
این کار به‌وسیله تأخیر در بارگذاری جاوا اسکریپت انجام می‌شود که با استفاده از آن برای دیدن محتوای اولیه صفحاتتان نیاز به لود شدن همه عناصر نیست.


 

نظر خود را بنویسید...
ارسال نظر
لغو